KEY WEST


Cześć!

Zgodnie z tym co napisałam w ostatnim poście, ten będzie dotyczył Key West. Dowiecie się co to właściwie jest, jak się tam dostać i co zobaczyć. Zapraszam do lektury!Jest to miasto w Stanach Zjednoczony uznawane za najbardziej wysunięty punkt kontynentalny na południe. Niemal corocznie nawiedzane jest przez huragany – co dało się zobaczyć w trakcie jazdy samochodem.  Według legendy, na wyspie ciąży indiańska klątwa, zgodnie z którą, kto raz znajdzie się na wyspie, do końca życia będzie chciał na nią powrócić. I JEST TO PRAWDA! Gdyby nie to, że znajduje się stosunkowo daleko od „cywilizacji” i większego miasta to byłoby to miejsce w którym chciałabym zamieszkać.


Na Key West można dostać się drogą lotniczą, samochodem lub wziąć bus z Miami. Razem z dziewczynami dosyć spotkanicznie postanowiłyśmy wypożyczyć samochód i wyruszyć w miejsce, które było marzeniem każdej z nas. W pierwszy dzień nowego roku odebrałyśmy naszego pięknego, czarnego i co najważniejsze szybkiego Chevi i ruszyłyśmy w drogę. Chciałabym przestrzec was przed światłami w Miami – ciężko je dostrzeć… Moim zdaniem przejechanie samochodem na wyspy jest najlepszą opcją, ponieważ można zobaczyć te piękne widoki których nie dostrzeże się z samolotu. Jeśli chodzi o autobus to nie jestem fanką komunikacji miejskiej i zdecydowanie lepiej dopłacić do tych 30$(chyba) które kosztuje autobus. Trasa zajmuje około 4h a Key West znajduje się około 240 kilometrów od Miami. Jadąc samochodem koniecznie trzeba zatrzymać się za Seven Miles Bridge – zdjęcia przedstawią dlaczego.


Sama wyspa przypominała mi Kubę – chociaż nigdy na niej nie byłam. Chodzi o klimat, który można zobaczyć na zdjęciach. Kolorowe, drewniane domki. Wszędzie palmy, kury i koguty! Ja panicznie boję się wszelkiego ptactwa więc byłam lekko zestresowana.
Ciekawym zjawiskiem jest kolejka do punktu, który uważany jest za wysunięty najbardziej na południe punkt USA – co nie jest prawdą, ponieważ za nim jest jeszcze dużo miejsca!Jeśli chodzi o miejsca, które warto zobaczyć to:
Trasa MIAMI – KEY WEST
Seven Miles Bridge
Southernmost Point Buoy
“Key West” Mural – Cuban Coffe Queen
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 a l e s a n d r a in the USA , Blogger